| Varumärke | Pirelli |
|---|---|
| Artikelnr. | 463116 |
| EAN | 8019227423075 |
| Tillverkarens produkt id | 325 30ZR 23TSZROASA8A |
| Modell | SottoZero All Season |
| Dimension | 325/30R23 109Y XL A8A |
| EprelId | 1275898 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1275898 |
| Bredd | 325 |
| Profil | 30 |
| Diameter | 23 Tum |
| Belastningsindex | 109 |
| Hastighetsindex | Y |
| Märkning | XL A8A |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 72 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Året-runt-däck | Ja |
| Tyred Rating | 8 av 10 |