| Varumärke | Roadhog |
|---|---|
| Artikelnr. | 1923555ROARGHP02105W |
| EAN | 8859295842732 |
| Modell | RGHP02 |
| Dimension | 235/55R19 105W |
| EprelId | 1633559 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1633559 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 105 |
| Hastighetsindex | W |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | B |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 2 av 10 |