| Varumärke | Toyo |
|---|---|
| Artikelnr. | 337123 |
| EAN | 4981910793458 |
| Tillverkarens produkt id | 225 55VR 19TPROXR46A |
| Modell | Proxes R46 |
| Dimension | 225/55R19 99V |
| EprelId | 573091 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/573091 |
| Bredd | 225 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 19 Tum |
| Belastningsindex | 99 |
| Hastighetsindex | V |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | C |
| Ljudnivå i dB | 70 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |