| Varumärke | Toyo |
|---|---|
| Artikelnr. | 461746 |
| EAN | 4981910506560 |
| Tillverkarens produkt id | 225 55VR 17TPROXR54A |
| Modell | Proxes R54A |
| Dimension | 225/55R17 97V |
| EprelId | 573087 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/573087 |
| Bredd | 225 |
| Profil | 55 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 97 |
| Hastighetsindex | V |
| Förbrukning | D |
| Våtgrepp | C |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |