| Varumärke | Yokohama |
|---|---|
| Artikelnr. | 436576 |
| EAN | 4548515027304 |
| Tillverkarens produkt id | 245 35ZR 20TV107A |
| Modell | Advan Sport V107A |
| Dimension | 245/35R20 91Y |
| EprelId | 993107 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/993107 |
| Bredd | 245 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 20 Tum |
| Belastningsindex | 91 |
| Hastighetsindex | Y |
| Förbrukning | D |
| Våtgrepp | A |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |