| Varumärke | Yokohama |
|---|---|
| Artikelnr. | 454483 |
| EAN | 4548515029933 |
| Tillverkarens produkt id | 235 60HR 18TV61A |
| Modell | Advan V61A |
| Dimension | 235/60R18 103H |
| EprelId | 1131425 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/1131425 |
| Bredd | 235 |
| Profil | 60 |
| Diameter | 18 Tum |
| Belastningsindex | 103 |
| Hastighetsindex | H |
| Förbrukning | A |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 68 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 4 av 10 |