| Varumärke | Yokohama |
|---|---|
| Artikelnr. | 227228 |
| EAN | 4968814781903 |
| Tillverkarens produkt id | 225 60VR 17TG95A |
| Modell | Geolandar H/T G95A |
| Dimension | 225/60R17 99V |
| EprelId | 646008 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/646008 |
| Bredd | 225 |
| Profil | 60 |
| Diameter | 17 Tum |
| Belastningsindex | 99 |
| Hastighetsindex | V |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | C |
| Ljudnivå i dB | 71 dB |
| Sommardäck | Ja |
| Tyred Rating | 5 av 10 |