| Varumärke | Pirelli |
|---|---|
| Artikelnr. | 146015 |
| EAN | 8019227282276 |
| Tillverkarens produkt id | 2822700 |
| Modell | Winter SottoZero Serie C2 W210 |
| Dimension | 265/35R21 101W XL A7A |
| EprelId | 595692 |
| EprelUrl | https://eprel.ec.europa.eu/qr/595692 |
| Bredd | 265 |
| Profil | 35 |
| Diameter | 21 Tum |
| Belastningsindex | 101 |
| Hastighetsindex | W |
| Märkning | XL A7A |
| Punkteringsfritt (RFT) | Nej |
| Förbrukning | C |
| Våtgrepp | B |
| Ljudnivå i dB | 69 dB |
| Vinterdäck (3PMSF) | Ja |
| Dubbdäck | Nej |
| Nordiskt friktionsdäck | Nej |
| Europeiskt friktionsdäck | Ja |
| Tyred Rating | 9 av 10 |